logo

17 lut 2016

Segregatory - zastosowanie i rozmiary

Segregatory określić można jako specjalne sztywne okładki z kartonu czy plastiku, które dają nam możliwość chowania dokumentów dziurkowanych lub też umieszczonych w koszulkach, tak że będzie można wszystko stosownie zabezpieczyć. Klasycznym rozwiązaniem są umieszczone na segregatorze ringi, na których właśnie będzie się umieszczać dokumenty. Definicja pasować będzie do większości obecnie stosowanych segregatorów, chociaż jeśli się postaramy to znajdzie się także inne rozwiązanie. Stosowanie różnych segregatorów nie będzie jednak ograniczać kwestii przechowywania zadrukowanych kartek. Coraz częściej stosuje się bowiem również inne rozwiązania nie tylko klasyczne segregatory. Natomiast same segregatory dają nam możliwość wykorzystywania różnych form co sprawi, że będzie można przechowywać tam nie tylko drukowane kartki, ale także zdjęcia, nośniki danych, wyciągi bankowe czy tarcze z tachografów

W ofercie firm produkujących segregatory mamy także specjalne propozycje segregatorów panoramicznych, które nadają się między innymi do pokazywania materiałów szkoleniowych. Posiadają one na grzbietach specjalne kieszenie, gzie można umieszczać różne materiały informacyjne dla klientów. Dobry segregator na pewno powinien dawać możliwość wykorzystania go w różny sposób i do różnych zadań. Duże segregatory przygotowuje się także tak, żę stają się one rozwiązaniem pozwalającym na prezentowanie różnorakich materiałów. Mogą one mieć rozmiar, który będzie dostosowany do dużych koszulek na dokumenty. Arkusze prezentowane z jakąś treścią, która ma być dobrze widoczna będzie warto umieszczać w takich segregatorach, które mają nieco większe rozmiary. I właśnie, gdy chodzi o te rozmiary zróżnicowanie jest rzeczywiście spore.

rozmiary segregatorów Znajdziemy oczywiście klasyczne segregatory A4, które wykorzystywane są najczęściej, ale nie brakuje także innych mniej standardowych rozwiązań, do których zaliczają się na pewno segregatory A3, które pozwalają na przechowanie dużych dokumentów czy też wybierane do mniejszych kartek specjalne segregatory a5. Ale będą także jeszcze mniejsze segregatory a6 do bardzo małych dokumentów, a niekiedy spotkać będzie można również produkty na bardzo duże kartki, gdzie będzie można wprowadzić niekiedy dokumenty jeszcze większe niż A3. Wybór jest więc bardzo szeroki i rzeczywiście każdy może szukać dla siebie takich rozwiązań, które rzeczywiście sprawdzą się najlepiej i spełnią oczekiwania.

Zobacz również