logo

12 lut 2016

Okładki segregatorów

Okładka powinna być sztywna oraz twarda. Dlatego właśnie wykonuje się je z grubego kartonu. Czasami pokrywa się również tworzywem PCV czy też innym elementem wzmacniającym ponieważ dzięki temu będzie można łatwiej wszystko czyścić. W standardowej wersji okleina będzie obustronna, ale są także tańsze rozwiązania i wtedy okleina znajduje się wyłącznie na zewnątrz okładki. Oczywiście zaletą obu rozwiązań będzie to, że można wprowadzić etykiety opisowe. Jest to praktyczne rozwiązanie, które rzeczywiście dobrze się sprawdzi. Dostępne będą także segregatory z kartonowymi okładkami, które są laminowane. Niektórzy producenci decydują się na wprowadzenie do sprzedaży produktów, które będą wykonywane całkowicie z tworzyw sztucznych. Czasami będzie można wybierać takie z efektem przeźroczystości albo też półprzeźroczystości.

Nowa technologia pozwala nam wprowadzać do produkcji również rozwiązania z drewnianymi włóknami. Często wybrać można takie tekturowe segregatory, które nie mają żadnych dodatkowych zabezpieczeń i jest to takie rozwiązanie, które wiele osób określa jako ekologiczne. Obecnie można także znaleźć ciekawe segregatory, które mają charakter marmurkowy i pokryte są kartonem o takiej właśnie fakturze. Wiele osób decyduje się obecnie na stosowanie różnych kolorów, ponieważ dzięki temu można sobie zastosować klucz, według którego dokumenty będą przechowywane i można wiedzieć co w jakim segregatorze będzie się znajdować bez zajmującego poszukiwania. Oczywiście takim wygodnym rozwiązaniem będzie także zastosowanie pewnej kieszeni na grzbiecie, gdzie będzie można wprowadzić kartkę z opisem, co znajduje się w środku.

jaka powinna być okładka segregatora? To najkorzystniejsze rozwiązanie, ponieważ bez wyjmowania wiemy jakie dokumenty są w danym segregatorze. Prawdopodobnie mniejsza ilość kolorów będzie w przypadku tych segregatorów, które będą miały większe rozmiary. To jednak nie zmienia faktu, że i takie propozycje w sprzedaży się znajdują, dlatego każdy będzie mógł czegoś odpowiedniego dla siebie szukać. Co do zasady oferowane nam obecnie bardzo wiele ciekawych propozycji i tym samym zawsze będzie można wybrać taki segregator, który w 100% spełni nasze oczekiwania. Ostatecznie dobrą ocenę można wydać takiemu segregatorów, który będzie od strony praktycznej dobrze się sprawdzał i rzeczywiście będzie takim rozwiązaniem, które będzie nam odpowiadać.

Zobacz również