logo

8 lut 2016

Jakie są rodzaje segregatorów?

Pewnie mało będzie tak prostych w swojej formie a jednocześnie tak praktycznych przedmiotów jak segregatory, które powszechnie stosuje się w firmach i domach prywatnych, gdzie najczęściej służą nam do przechowywania dokumentów, umów czy innych ważnych dla nas papierów. Zdaje się, że sam segregator nie jest jakoś szczególnie skomplikowanym przedmiotem, ale w praktyce wygląda na to, że może być nieco inaczej i można będzie różnie wykorzystywać oferowane nam segregatory. Co do zasady oczywiście segregatory będą nam służyć do archiwizacji dokumentów i jest to taka najważniejsza kwestia. Dlatego podstawa to znalezienie odpowiedniego rozmiaru, który będzie nam potrzebny.

Dokumenty mogą mieć formie od A3 do A5 i wydaje się, że w tych rozmiarach będzie rzeczywiście najwięcej dostępnych różnych segregatorów. To na co będziemy się ostatecznie decydować zależy wyłącznie od nas. Na pewno rodzajów różnych produktów nie brakuje. Najwięcej będzie takich, które przygotowywane są w rozmiarze a4 ponieważ to ten rozmiar wybierany jest najczęściej. Jednocześnie jednak trzeba dokładnie sprawdzić rozmiar, ponieważ może się tak zdarzyć, że niekiedy będziemy wpinać dokumenty w koszulkach i wtedy oczywiście trzeba sprawdzać czy dokumenty nie będą wystawać poza segregator. Jeśli tak się zdarzy to może dojść do sytuacji, w której dokumenty będą się gniotły i tym samym nie będzie to dobrze wyglądać.

spinanie dokumentów Dlatego warto sprawdzić jak wygląda dokładna wielkość i czy będzie można wpinać dokumenty właśnie w koszulkach. Druga istotna sprawa to oczywiście rozmiar grzbietu segregatora. Im większy będzie tym grzbiet tym więcej dokumentów będzie się tam mieścić i wcześniej warto się dobrze zastanowić nad tym jak wiele dokumentów będziemy chcieli przechowywać w danym segregatorze. Ważne będzie także to jaki mechanizm do wpinania dokumentów został w danym produkcie zastosowany, najbardziej klasyczne jest rozwiązanie w formie zapięcia ringowego.

Oznacza to, że będą specjalne pierścienie, na które nakładane będą kartki z dokumentami. Oczywiście tutaj również są różne opcje, ponieważ mamy takie w kształcie litery D oraz w kształcie litery O. Po ringach będzie także widać jak wiele dokumentów będzie można włożyć do segregatora, ponieważ im większe ringi tym więcej dokumentów będzie się mieścić w takim segregatorze co oczywiście ma swoje istotne znaczenie.

Zobacz również