logo

24 lut 2016

Teczki na dokumenty

Teczki na dokumenty są takim elementem, który powszechnie się wykorzystuje do archiwizacji i przechowywania dokumentów. Na początek oczywiście będą się nam kojarzyć białe tekturowe teczki, które są standardem, wiązane na tasiemkę z trzema skrzydłami, które chronią dokumenty. To takie najbardziej rozpowszechnione, ale jeśli zajrzy się do sklepu to szybko można zobaczyć, że oferowane są nam różne teczki, mniej lub bardziej zróżnicowane. Takim punktem wyjścia będzie tutaj fastykuła a więc takie pojęcie, które jest raczej rzadko obecnie używane a odnosi się do pliku związanych dokumentów.

Takie rozwiązanie sprawdza się nadal klasycznie w przypadku archiwizacji dokumentów, ale raczej będzie rzadziej wykorzystywane w momencie, gdy wkłada się firmowe dokumenty do teczek i mają to być takie dokumenty, które będą nadal dostępne oraz używane. Wtedy takie zespolenie nie ma sensu. Obecnie używa się wielu rożnych rodzajów teczek. Klasycznie mają one wewnętrzne skrzydła, dzięki którym będzie można zabezpieczyć dokumenty przed wypadnięciem. Niekiedy będzie się dało rozłożyć je tak jak skoroszyt. Kolejne pudełkowe występują w formie boxu, który jest zamykany klapą na gumkę albo rzepy. Jeszcze inne podobne są do koper i będzie w nich podobne to, że nie da się ich rozłożyć całkowicie bez uszkodzenia. Można także znaleźć takie teczki, które mają specjalne przegródki oraz przekładki umożliwiające segregację dokumentów.

Jeżeli teczka ma rączkę to będzie pozwalała na wygodne przenoszenie dokumentów. Rodzajów teczek jest naprawdę wiele i wyłącznie od nas będzie zależeć jak można je przeznaczyć. Materiał i kolorystyka Jeśli zależy nam na tanich rozwiązaniach to najlepiej sprawdzą się klasyczne teczki z białego kartonu, które mają gramaturę 250 g na metr kwadratowych. Obecnie dostępne są również takie teczki z kartonu nie tylko białego, niekiedy są to jednokolorowe propozycje innym razem jakieś teczki, które będą wykonywane z różnych kolorów. Możliwości wyboru są tutaj bardzo duże. Jeśli potrzebne są teczki bardziej wytrzymałe to można wybrać takie pokryte laminatem, albo też zdecydować się na jakieś produkty z PCV, które charakteryzują się już bardzo dobrą jakością i będą w stanie wytrzymywać dużo więcej niż teczka kartonowa.

teczka do przechowywania Wybór jest duży i każdy może szukać rozwiązania dla siebie najlepszego. Paleta barw, gdy chodzi o teczki jest naprawdę bardzo duża i nie ma problemu, by estetycznie takżę coś dla siebie wybrać. Niektóre obecnie proponowane teczki mają takżę specjalne miejsce na opis co będzie pomocne w dużej firmie, gdzie mamy wiele teczek. Dzięki opisowi będzie można dużo łatwiej odnaleźć się we wszystkich dokumentach, dlatego po prostu warto takie rozwiązanie wykorzystywać. Zróżnicowane będzie także zapięcie teczek, które może mieć formę tasiemki, zamykania na gumkę czy zamykania na rzep. Wybór jest tak naprawdę nieograniczony i każdy szukać może dla siebie produktu wręcz idealnego.

Zobacz również