logo

23 kwi 2022

Powstanie nowoczesnego biura

Jeszcze kilka lat temu praca w domu była modna. Wiele dużych organizacji wprowadziło możliwość pracy w domu dla pracowników, przynajmniej przez pewien czas. Uważano, że dzięki temu, że pracownicy mogą być bardziej elastyczni, nie muszą pracować w biurze przez cały tydzień, będą bardziej produktywni i bardziej zrelaksowani w pracy.

Takie rozwiązanie sprawdzało się przez długi czas, i w wielu przypadkach nadal się sprawdza, ale potem pojawiły się pewne obawy. Kilka osób postanowiło nadużywać tej pozycji i zamiast być bardziej produktywnymi, stali się mniej produktywni. Z tego powodu organizacje dokonały niewielkiego zwrotu w kwestii pracy zdalnej - zamiast kazać pracownikom pracować poza biurem, chciały wprowadzić dom do biura.

Przywitaj się z biurem typu resimercialoffice .

Biuro typu resimercial office to po prostu biuro urządzone w taki sposób, aby wyglądało jak lokal mieszkalny, np. posiadało wszelkie udogodnienia związane z wystrojem domu. Zamiast gładkich podłóg i pasków świetlnych będą tam dywany i lampy. Uważa się, że zapewniając pracownikom większy komfort, będą oni czerpać wszystkie korzyści z pracy zdalnej w domu, ale w biurze, gdzie będą mogli łatwiej współpracować z pracownikami.

Nie wiadomo jeszcze, czy ten typ projektowania biur sprawdzi się we wszystkich organizacjach, ale z pewnością jest wiele takich, którym się to udaje. Podczas gdy sofy są zakazane, wprowadzono ergonomiczne krzesła, które zapewniają komfort pracownikom siedzącym przez dłuższy czas. Chodzi przede wszystkim o stworzenie mieszanki między domem a pracą i umożliwienie wkradnięcia się do niej więcej stylu domowego.

Ten typ planowania przestrzeni biurowej ma swoich zwolenników, ale ma też miłośników. Najlepszym sposobem jest spojrzenie na to z obu stron. Pracownicy czują się bardziej komfortowo i są być może bardziej zrelaksowani w wyniku tego typu projektu. Z drugiej strony, niektórzy pracownicy mogą mieć wrażenie, że nie są w stanie wyznaczyć granicy między domem a pracą, gdy te dwa środowiska dość dokładnie się odzwierciedlają.

Jest to indywidualny wybór każdej organizacji. Jeśli uważasz, że w Twojej firmie przydałby się projekt resimercial design, czas na przeprowadzenie badań. Jeśli szukasz mebli biurowych w Londynie, które pasują do tego typu wyborów, w Calibre mamy wiele opcji, które spełnią Twoje potrzeby, więc skontaktuj się z nami!

Zobacz również