logo

13 kwi 2022

Nowoczesne projekty sal konferencyjnych, o których warto wiedzieć

Wzory zmieniają się z sezonu na sezon. Może to być wszystko - od mody odzieżowej, przez buty, torebki, po inne akcesoria, fryzury i trendy w motoryzacji. Zawsze staramy się być na czasie z modą. Jeśli chcesz, aby Twoje miejsce pracy było tak modne, jak to tylko możliwe, a jednocześnie super produktywne i zapewniające pracownikom najlepszą przestrzeń do pracy, musisz być na bieżąco z nowościami w projektowaniu biur i sal konferencyjnych.

Wszyscy wiemy, że sala konferencyjna lub duża sala spotkań to miejsce, w którym podejmowane są decyzje. To tutaj rodzą się interesy i powstają wielkie pomysły. Oczywiście potrzebna jest przestrzeń, która pozwoli na taką współpracę. Potrzebujesz miejsca, w którym Twoi pracownicy czują się komfortowo, miejsca, w którym niełatwo jest przeszkadzać, miejsca, które spełnia wszystko, co powinno, a nawet więcej.

Od biurowego stołu konferencyjnego po wygodne krzesła - wszystko musi być dokładnie przemyślane. W dzisiejszych czasach w miejscu pracy panuje bardziej swobodna atmosfera; w rzeczywistości ma ono bardziej kawiarniany klimat niż zwykła sala konferencyjna. Pomaga to w lepszej współpracy i wysuwaniu pomysłów na pierwszy plan. Bardziej zrelaksowana, mniej formalna i wyluzowana atmosfera pasuje do wielu organizacji, ale nie do wszystkich. Chodzi o to, by zrozumieć swoje miejsce pracy, swoich pracowników i to, jak wydobyć z nich to, co najlepsze.

Aby pomóc Ci w zaprojektowaniu własnej, odpowiedniej sali konferencyjnej, przyjrzyjmy się kilku najbardziej aktualnym projektom, jakie są obecnie dostępne.

Smukłe i nowoczesne projekty

W dużych organizacjach bardzo popularne jest obecnie wzornictwo minimalistyczne. Tego typu układy są łatwe do czyszczenia, zawsze wyglądają elegancko i mają w sobie atmosferę wyrafinowania. Pod wieloma względami sprzyja to współpracy, ponieważ jest mniej bałaganu, co ma psychologiczny wpływ na mózg. Oczywiście gładkie linie i kliniczne kolory mogą nie pasować do organizacji, które są bardziej kreatywne w tym, co chcą osiągnąć.

Ponownie, to kwestia indywidualna. Ten typ projektu wygląda fantastycznie, gdy w biurze znajdują się meble ze szklanym blatem i designerskie krzesła biurowe. Wybieraj jasne, gołe ściany i dużo naturalnego światła, aby dopełnić wygląd.

Komfort przede wszystkim

Doskonałym sposobem, aby ludzie poczuli się swobodnie i mogli swobodnie rozmawiać, jest upewnienie się, że wszyscy czują się komfortowo w swojej sytuacji i w swojej przestrzeni. Ten typ wystroju stawia wygodę na pierwszym miejscu i często na pierwszy plan wysuwają się tkaniny i wyściełane krzesła do sal konferencyjnych.

Ten typ wystroju jest czasami uważany za staromodny, ale jednocześnie jest ponadczasowy. Sala konferencyjna nie musi być elegancka i metaliczna; może być taka, jaka tylko sobie wymarzysz, pod warunkiem, że będzie służyć celowi, do którego została stworzona.

Studio Pomysłów

W tego typu salach konferencyjnych chodzi przede wszystkim o współpracę, pomysły i robienie tego wszystkiego w bardzo nowoczesny i "gadatliwy" sposób. Tego typu projekt obejmuje biurka z ławkami i może, ale nie musi, zawierać krzesła. Można je rozstawić po całym pomieszczeniu, ale ludzie mogą woleć chodzić, opierać się lub siedzieć przez krótką chwilę. Ten typ projektu jest idealny do kreatywnych spotkań w formie burzy mózgów, a także do podejmowania kluczowych decyzji w biznesie.

W projekcie można uwzględnić kilka stanowisk pracy, aby umożliwić korzystanie z komputerów w celu prowadzenia dodatkowych badań lub wprowadzania pomysłów. Można je umieścić w rogach lub wzdłuż ściany, aby służyły jako punkt odniesienia.

Centrum współpracy

Ten typ projektu dotyczy łączenia pomysłów i choć pod pewnymi względami jest podobny do naszego ostatniego projektu, jest znacznie mniejszy. Projekt ten będzie często utrzymany w stylu kawiarnianym, tj. z okrągłym stołem i krzesłami wokół niego, zazwyczaj w jasnym pomieszczeniu, z dużą ilością światła. Wpływa to pozytywnie na pomysły i ogólne samopoczucie. Na ścianach w tego typu projektach stosuje się białe tablice lub storyboardy, które pomagają usprawnić współpracę i generować pomysły.

Podczas gdy w nowoczesnych salach konferencyjnych odbywają się spotkania, często obejmujące zatrudnianie i zwalnianie pracowników, w tego typu salach konferencyjnych chodzi raczej o generowanie myśli i pomysłów, które można wykorzystać do rozwoju firmy lub konkretnego projektu.

Nowoczesna kawiarnia

Nasz ostateczny projekt jest bardzo podobny do przyjaznej, swobodnej atmosfery kawiarni. Wiemy, że wielu freelancerów chodzi do kawiarni, aby wykonywać swoją pracę, a to dlatego, że uważa się, że gwar i układ sprzyjają pomysłom i koncentracji. Ten typ projektu uwzględnia tę ideę i wykorzystuje oddzielne stoły, zwykle okrągłe, z krzesłami przy każdym z nich. Również w tym przypadku, aby projekt ten działał, potrzeba dużo naturalnego światła i jasnego wystroju ścian.

Atmosfera ma być podnosząca na duchu i lekka, tak jak w kawiarni.

Podsumowanie:

Wszystkie te projekty są nowoczesną drogą do współpracy i pomysłów. To, który z nich wybierzesz, zależy od konkretnego miejsca pracy i pracowników, którzy w nim pracują. Jaką atmosferę najlepiej wykorzystają Twoi pracownicy? Czy wolą nowoczesną, elegancką atmosferę? Czy wolą coś bardziej tradycyjnego i formalnego? A może sala konferencyjna w stylu kawiarnianym wydobędzie z nich to, co najlepsze?

Określenie, jaki typ wystroju sprawdzi się w Twojej firmie, jest kluczem do generowania pomysłów. Pomysły są kluczem do sukcesu w biznesie! Wybór stylu konferencji przyczyni się do ich pobudzenia, umożliwi współpracę i pozwoli Twojej organizacji wyprzedzić konkurencję.

Zobacz również