logo

10 paź 2022

Meble biurowe, które zapewnią Twoim pracownikom trening

Zbyt długie siedzenie jest niebezpieczne dla zdrowia.

Czy wiesz o tym?

Możesz zakładać, że siedzenie jest całkiem nieszkodliwe, ale siedząc codziennie przez kilka godzin, jesteś w zasadzie nieaktywny. Masz przecież siedzącą pracę!

Na pewno jesteś bardzo zajęty klikaniem na klawiaturze i byciem ultraproduktywnym w ten sposób, ale nie ruszasz swojego ciała. Tak więc, narażasz się na ryzyko kilku poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, cukrzyca i otyłość.

Sprawdź tę infografikę, która mówi o kilku sposobach, w jakie możesz ćwiczyć w pracy.

Źródło - https://venngage.com/templates/infographics/exercise-at-work-infographic-7b95dcd6-23d1-4536-9f64-0d701edfe213

Wstawanie i poruszanie się jest jednym ze sposobów walki z chorobą siedzącą, ale istnieje również kilka bardzo przydatnych rodzajów mebli biurowych, które pomagają Ci uzyskać trening, podczas gdy nadal wykonujesz swoją pracę.

  • Biurka zregulacją wysokości lub biurka z regulacją wysokości - Wykazano, że stanie podczas pracy zmniejsza niektóre z zagrożeń wynikających z siedzenia przez zbyt długi czas. Zatem przez część dnia będziesz stać, a przez część siedzieć. Można używać biurek z regulacją wysokości, które mają ustaloną wysokość, lub biurek z regulacją wysokości, które, jak sama nazwa wskazuje, można dostosować do określonej wysokości.
  • Piony do laptopów - Jeśli nie chcesz iść na całość i kupić biurka o wysokości stojaka, ale pracujesz na laptopie, możesz nadal wykonywać rutynę stania i siedzenia, wybierając piony do laptopów. Podnoszą one laptopa do punktu, w którym można stać i pisać, a następnie spłaszczają się, gdy chcesz usiąść.
  • Aktywne siedzenie - Niektóre krzesła oznaczają, że musisz zaangażować mięśnie rdzenia lub faktycznie poruszać się podczassiedzenia , aby utrzymać pozycję pionową. Niektóre krzesła mają pod sobą piłkę balansującą, inne mają dolną część w stylu fotela bujanego. Ale, chodzi o to, że pracujesz mięśnie i poruszać podczas siedzenia.
  • Biurka z bieżnią - Oczywiście zajmują one dużo miejsca, ale jeśli masz na nie miejsce, Twoi pracownicy mogą zrobić sporo kroków podczas pracy!
  • Współpraca na stojąco - Podczas współpracy przy nowoczesnych stołach w sali konferencyjnej, zachęcaj swoich pracowników do stania i poruszania się. Można do tego celu użyć biurek o wysokości stojącej lub po prostu usunąć siedzenia i postawić tu i ówdzie dziwny wysoki stołek, gdy ludzie naprawdę muszą usiąść.

Jak widać, jest to całkowicie możliwe, aby uzyskać przynajmniej trochę ćwiczeń podczas wykonywania pracy!

Zobacz również