logo

1 sie 2022

Jak kolor biura wpływa na samopoczucie?

Nastrój w biurze jest ważny. Nie tylko jest to istotne dla ludzi, którzy faktycznie pracują tam dzień w dzień, siedząc przy swoich biurkach, ale jest to ważne dla ludzi, którzy odwiedzają też. Jeśli zrobisz na kimś negatywne pierwsze wrażenie, możliwe, że już nie wróci!

Z punktu widzenia pracownika jednak, jak biuro czuje dyktuje, jak się czują. Jest to bardzo łatwe dla poczucia przestrzeni, aby przeciągnąć w dół kogoś nastrój i kiedy to się dzieje, wszystko obraca się bardzo negatywne rzeczywiście. Zachowanie pozytywnego nastawienia w pracy jest o wiele łatwiejsze, gdy przestrzeń, w której pracujesz, jest podnosząca na duchu i przyjemna.

W ten sposób dochodzimy do wniosku, że kolor biura może wpłynąć na samopoczucie zarówno osób w nim pracujących, jak i tych, które je odwiedzają.

Na przykład, jeśli współpracujesz przy nowoczesnych stołach dla zarządu, a przestrzeń jest ciemna i ciasna, czy myślisz, że będziesz miał tak wiele wspaniałych pomysłów? Jest całkowicie możliwe, że ciemna atmosfera wokół ciebie wpłynie na twój umysł. Jeśli jednak dysponujesz jasną i kolorową przestrzenią do współpracy, być może wyposażoną w meble do pracy i innowacyjne elementy, twoje soki twórcze mogą zacząć płynąć.

Nazywa się to psychologią kolorów. Zobacz ten film, aby uzyskać więcej informacji.

Najlepsze kolory dla spokoju i kreatywności to żółty, niebieski i zielony, ale każdy naturalny kolor ma również bardzo pozytywny wpływ. Czerwony jest kolorem, którego należy unikać w większej części przestrzeni. Podczas gdy kilka akcentów tu i tam nie wyrządzi żadnej szkody, czerwony jest kolorem, który jest znany z tego, że oznacza działanie, ale także podnosi emocje i może prowadzić do gniewu i konfliktu. To nie jest coś, czego chcesz w harmonijnej przestrzeni biurowej!

Korzystne jest również, aby do biura wpadało jak najwięcej naturalnego światła i dużo świeżego powietrza. Nie tylko jest to dobre dla produktywności, ale również wiadomo, że pomaga uzyskać trybiki w mózgu w ruchu, przynieść więcej pomysłów na pierwszy plan!

Więc, czy kolor biura ma wpływ na to, jak się w nim czujemy? Na pewno!

Zobacz również