logo

22 lut 2016

Długopisy - jak wybrać długopis?

W zasadzie lepiej byłoby tutaj zadać pytanie o narzędzie do pisania niż o długopis. Na pewno trzeba powiedzieć, że wskazanie jednego konkretnego produktu nie będzie możliwe. powinno się raczej szukać tego co nam konkretnie odpowiada i dobrze leży w dłoni a jednocześnie pozwala pisać odpowiednio ładnie. Każdy ma jakieś swoje przyzwyczajenia, gdy chodzi o to wyposażenie, które służyć będzie nam do pisania. Dlatego nie ma się co dziwić, że trzeba wybierać produkt, który po kartce będzie się nam wygodnie prowadziło. Na pewno pióro żelowe jest ciekawym produktem, ponieważ będzie stawiać mniejszy opór niż standardowy długopis z wkładem olejowym, lepiej będzie się pisać nim po gładkich powierzchniach. Na tych bardziej szorstkich prawdopodobnie sprawdzi się lepiej długopis klasyczny.

Wielu zwolenników mają także specjalne cienkopisy z fibrową końcówką, która będzie nam zapewniała odpowiednią lekkość w trakcie pisania. Trzeba pamiętać, że takie stosunkowo miękkie zakończenie i oprawienie w metal może prowadzić do zdeformowania się w czasie silnego naciskania na kartkę czy inne podłoże. Jeśli wybieramy coś do druków samokopiujących to raczej taki cienkopis nie sprawdzi się dobrze.

odpowiedni długopis dla potrzeb klienta Wybierając można też zastanowić się nad poniższymi kwestiami: - czy często gubimy skuwkę, jeśli tak to lepiej wybrać pstrykany długopis, - czy często dużo kreślimy, jeśli tak to najlepszy będzie z gumką - czy chcemy mieć także jakieś dodatkowe rozwiązania jak zabezpieczenie przed rozlaniem wkładu na pokładzie samolotu - czy lubimy miękki uchwyt, jeśli tak to warto wybrać taki, który ma gumę na uchwycie, w tym miejscu, gdzie będziemy trzymać - czy ważna jest dla nas ekologia, jeśli tak to trzeba wybrać jakiś produkt z materiałów, które są po recyklingu. Oczywiście mamy jeszcze pewne inne cechy, które mogą być brane pod uwagę.

Najważniejsze jednak, by produkt, który służy nam do pisania nas nadmiernie nie denerwował. Jeśli dla nas jest to rozwiązanie wygodne to rzeczywiście powinniśmy po takie pisadło sięgać. Jeśli w ręku będzie się nam go trzymało niekorzystnie to niestety trzeba się liczyć z tym, że na dłuższą metę będzie nas to męczyło, dlatego lepiej takich propozycji będzie unikać. Jeśli nie wiemy czym będzie się nam pisało najlepiej to najrozsądniej będzie w praktyce sprawdzić przynajmniej kilka długopisów i ocenić co nam pasuje.

Zobacz również