logo

25 kwi 2022

Czy przestrzeń coworkingowa jest przyjemnym miejscem pracy?

Jeśli jesteś pracownikiem zdalnym, może się okazać, że przez większość czasu pracujesz z biura w domu lub masz konkretne miejsce, w którym lubisz pracować. Niektórzy lubią pracować w swojej ulubionej kawiarni lub zupełnie gdzie indziej. Jednak od czasu do czasu może się zdarzyć, że będziesz musiał udać się do formalnego biura, aby wykonać swoją pracę.

Jeśli nie masz możliwości pójścia do zwykłego biura lub po prostu chcesz odpocząć, dobrym wyborem może być przestrzeń coworkingowa. Ale czy takie biura są dobrym miejscem do pracy, czy może czujemy się w nich trochę obco?

Prawda jest taka, że nie wejdziesz do przestrzeni coworkingowej i automatycznie poczujesz się jak w domu. To nie jest miejsce, w którym już wcześniej pracowałeś i nie jest Ci ono znane. Dlatego pod pewnymi względami będzie to trochę obce miejsce. Ale większość przestrzeni coworkingowych jest zaprojektowana tak, aby były ciepłe, przyjazne i wygodne.

W przestrzeniach coworkingowych znajdują się meble biurowe, dobrej jakości Internet i wszystkie potrzebne technologie. Możliwe, że będziesz pracować na własnym laptopie, ale będziesz mógł korzystać z całej reszty przestrzeni.

Prawdopodobnie zarezerwujesz swoje miejsce z wyprzedzeniem, co pomaga przestrzeni coworkingowej zorientować się, ile osób będzie przebywać w biurze w danym dniu. Pomaga to zmniejszyć przepełnienie i zapewnia bardziej komfortowe i produktywne miejsce.

Prawdą jest również, że wiele osób udaje się do przestrzeni coworkingowych, aby współpracować i nawiązywać kontakty. W przestrzeniach coworkingowych często można spotkać freelancerów pracujących razem, wpadających na nowe pomysły i wymieniających się sugestiami. To samo w sobie oznacza, że w niektóre dni będzie głośniej niż w inne. Dobrej jakości przestrzenie coworkingowe wiedzą o tym i mają strefy, w których mogą pracować osoby, które potrzebują ciszy.

Czy zatem przestrzenie coworkingowe to przyjemne miejsca do pracy? Jeśli wchodzisz do nich z odpowiednim nastawieniem, to tak. W ciągu dnia spędzonego w biurze poznasz też wielu innych ludzi, jeśli tylko zechcesz się z nimi spotkać. Ale jeśli chcesz pozostać sobą, też możesz to zrobić.

Zobacz również