logo

26 lut 2016

ABC kopert

Producenci kopert mówią nam, że koperta to rzecz, która nie jest skomplikowana. To zwykła kartka papieru, która będzie odpowiednio sklejona. Dotyczy to praktycznie wszystkich kopert, które obecnie są nam oferowane. Wszystko jednak się zmienia i dlatego, jeśli szukamy odpowiedniej koperty warto będzie zwracać uwagę przynajmniej na kilka istotnych czynników: Czas zużycia opakowania kopert – jest to ważne, ponieważ klej ma różną wartość i nie zawsze będzie miał odpowiednio długi termin przydatności.

Estetyka i rozmiar korespondencji czy też sposób adresowania również będzie miał znaczenie. Czasami potrzebne będą odpowiednie rozwiązania z okienkiem w kopercie.

Rozmiary kopert

C6 – 1/4 kartki A4 (162×114 mm) DL – 1/3 kartki A4 (220×110 mm) C5 – 1/2 kartki A4 (229×162 mm) C4 – kartka A4 (229×324 mm) B4 – kartka C4 (250×353 mm) E4 – (280×400 mm) Znaleźć można także jakieś inne koperty, które przygotowywane będą pod kątem szczególnych rozwiązań. Są to jednak już takie wyjątkowe koperty, które trudno będzie jednoznacznie określić, ponieważ stosuje się je tylko w specjalnych sytuacjach.

Rodzaje kopert

Bąbelkowe. W kopercie znajduje się folia bąbelkowa, która będzie zabezpieczała jakieś wrażliwe produkty, które będzie się w takiej kopercie umieszczać, dlatego jest o rzeczywiście praktyczne rozwiązanie. Kurierskie Wykonana jest z folii, która ma z tyłu stronę samoklejącą. Będzie można naklejać wygodnie list przewozowy i tym samym będzie można taką kopertę szybko wykorzystywać, gdy przygotowuje się paczkę do wysłania dla firmy kurierskiej.

Bezpieczne. Materiał czy zamknięcie ma oczywiście istotne znaczenie, ponieważ dzięki temu można oczekiwać, że taka koperta będzie w stanie umożliwić nam przesyłanie dokumentów, które są szczególnie ważne i w związku z tym powinny być zabezpieczone tak, że nikt nie będzie się mógł do nich dostać.

Usztywniane. Jeśli przesyła się jakieś dokumenty, które mają być zabezpieczone przed zagnieceniem można wykorzystywać specjalne koperty, które mają w środku kawałek tektury. W ten sposób dokumenty nie będą zniszczone w czasie takiego transportu, dlatego na pewno bardzo dobrze się sprawdzą.

Zobacz również