logo

20 sie 2022

5 rzeczy, które warto dodać do stacji roboczej nowego startupu

Kiedy nowy pracownik rozpoczyna pracę w Twoim biurze, opłaca się mieć wszystko, czego potrzebuje już ustawione przed pierwszym dniem. Nie tylko pozwala to uniknąć stresu po Twojej stronie, ale pomaga im poczuć, że jesteś gotowy i oczekujesz ich przybycia.

Może się to wydawać bardzo oczywistą rzeczą do zasugerowania, ale musisz mieć ich stanowisko pracy ustawione z wyprzedzeniem. To pomoże im osiedlić się, ponieważ daje im bazę w biurze, gdzieś, gdzie mogą nazwać swoje własne w przestrzeni, która jest całkowicie obca dla nich w tym momencie.

Co więc powinno być podstawą na stanowisku pracy nowego pracownika?

  • Biurko - To oczywiste, ale musisz upewnić się, że nowy pracownik ma swoje własne biurko (chyba, że masz układ agile working lub hot desking). Powinno ono być wystarczająco duże, aby pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy i powinno być umieszczone w miejscu, w którym nie będzie zbyt blisko innych osób.
  • Ergonomiczne krzesło biurowe - każdy pracownik ma swoje własne potrzeby w zakresie ustawienia krzesła. Ergonomiczne krzesła biurowe można dostosować do osobistych preferencji, co pomaga ograniczyć bóle i dolegliwości.
  • Przechowywanie rzeczy osobistych - Niektóre firmy mają szafki, a inne małe szafki zamykane na klucz. Niezależnie od tego, co ma Twoja firma, upewnij się, że masz jakieś miejsce do przechowywania dla pracownika, aby mógł umieścić swoją torbę i inne rzeczy.
  • Materiały biurowe - Długopisy, papier, spinacze, cokolwiek innego, czego pracownik potrzebuje do wykonywania swojej pracy. Nie zakładaj, że pracownik przyniósł ze sobą długopis! Czasami ludzie zapominają o najmniejszej rzeczy, kiedy są w środku nerwów pierwszego dnia.
  • Komputer z dostępem do wszystkiego, czego potrzebuje - O ile nie masz umowy BYOD (Bring Your Own Device), upewnij się, że masz aktualny komputer dla swojego pracownika i że zorganizowałeś dostęp do systemów, plików itp.

Przygotowując stanowisko pracy dla nowego pracownika na długo przed jego przybyciem, będzie on czuł się bardziej komfortowo pierwszego dnia i istnieje większe prawdopodobieństwo, że dużo szybciej zacznie być produktywny.

Zobacz również