logo

4 paź 2022

5 Niezbędnych mebli biurowych dla pełnego komfortu pracy

Niezależnie od tego, czy pracujesz na pełen etat, na pół etatu, czy też zupełnie inaczej, spędzasz wiele godzin siedząc przy biurku.

Na wiele sposobów współczesne biuro staje się drugim domem, nawet jeśli nie chcemy się do tego przyznać! Oznacza to, że musimy czuć się komfortowo i mieć wsparcie w czasie pracy, a nie znosić ustawienia, które powoduje ból i dyskomfort. Nie ulega wątpliwości, że pracodawcy powinni zapewnić swoim pracownikom wygodne i więcej niż odpowiednie meble biurowe, ale co to dokładnie oznacza? Jakie rodzaje mebli są najlepszymi drogami w kierunku komfortu?

Oto 5 obowiązkowych elementów, które trzeba mieć, gdy chce się zaprojektować wygodne miejsce pracy dla swoich pracowników.

Ergonomiczne krzesła

Numer 1 must have! Ergonomiczne krzesła mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika, a jeśli masz biuro, które prowadzi model hot desking lub nawet agile, jest to jeszcze ważniejsze. Krzesła mogą być regulowane pod względem wysokości, głębokości i wielu innych rzeczy, które sprawiają, że użytkownik jest znacznie bardziej komfortowy i zmniejszają szanse na problemy z układem mięśniowo-szkieletowym.

Podpórki pod laptopy

Jeśli pracujesz na laptopie przez cały dzień i leży on po prostu na biurku przed Tobą, istnieje prawdopodobieństwo, że przez długi czas patrzysz w dół. To bardzo obciąża szyję i powoduje bóle głowy, szyi, ramion i pleców. Laptop riser podnosi laptopa, więc twoje oczy są na poziomie ekranu. Sprawdź poniższy film, który mówi więcej o laptopa pionów i co należy szukać przy zakupie jednego.

Biurka z regulacją wysokości lub biurka z regulacją wysokości

Te dwa rodzaje mebli biurowych umożliwiają naprzemienne siedzenie i stanie. Pomaga to utrzymać większą aktywność podczas dni roboczych i zmniejsza czynniki ryzyka poważnych chorób, takich jak choroby serca, cukrzyca i przewlekłe warunki bólowe.

Biurko o odpowiedniej wysokości

Biurka również mogą być ergonomiczne! Biurko musi być odpowiedniej wysokości dla osoby siedzącej na nim i choć można użyć ergonomicznego krzesła do prawej tej kwestii, jeśli biurko jest zbyt niska, osoba kolana będą zgięte zbyt daleko, co powoduje problemy. Ergonomiczne biurka eliminują ten problem.

Podnóżek

Podnóżek pomaga zdjąć nacisk z kolan i pomaga złagodzić rwę kulszową, jednocześnie zmniejszając szanse na jej rozwój w pierwszej kolejności. Te poręczne akcesoria zasadniczo pomagają utrzymać ciało w równowadze podczas długiego dnia pracy i mogą być przenoszone w zależności od potrzeb.

Upewnij się, że masz te pięć mebli biurowych must haves w swojej przestrzeni i zapewnić, że twoi pracownicy są wygodne i wspierane podczas każdego dnia pracy.

Zobacz również